firewall güvenlik duvarı

FIREWALL ÇÖZÜMLERİ

email gateway antispam

Ağ güvenliğinin olmazsa olmaz parçalarındandır. Firewall, üzerinde tanımlanmış olan kurallar çerçevesinde, ağlar arasındaki trafik akışını kontrol eder. En yaygın kullanım amacı, kurumunuzun iç ağını internet kaynaklı tehlikelerden korumaktır. Çalışma mantığını şu şekilde özetlemek mümkündür: Gelen trafiği inceler, üzerinde tanımlanmış olan kurallarla karşılaştırır, sonuca göre trafiği engeller, trafiğe izin verir veya başka bir aksiyon alır.

Firewall sistemleri donanım veya yazılım tabanlı olabilirler. Donanım tabanlı olanlar, üreticinin sağladığı özel bir donanım üzerinde çalışırlar. Yazılım tabanlı olanlar ise, üretici tarafından belirtilen şartları sağlayan donanımlar üzerine kurulabilirler.

Bu ürünlerin en temel yetenekleri arasında: erişim kontrolü, kimlik doğrulama, NAT sayılabilir. Günümüz firewall'ları, bu temel işlevlerin dışında birçok yeteneklere de sahiptir. (VPN, IPS, URL Filtreleme, Web Security, Antivirüs, Anti-Spam, Anti-Malware, Clustering, VOIP gibi.) Yeteneklerinin bir firewall'un çok ötesinde olması nedeniyle bu gelişmiş çözümler "Security Gateway" olarak da adlandırılır.

Çözüm Sunduğumuz Firewall markaları;

  • Cyberoam
  • Juniper
  • Zyxel
  • Wachguard